Mamografi Fiyatları 2023

mamografi fiyatları

Mamografi Fiyatları 2023

Mamografi fiyatları ülkemizde çok farklılık göstermektedir. Bunun nedeni ise uygulamanın farkılı teknik potansiyele sahip cihazlar ile çekilebilmesidir. Mamografi fiyatlarının belirlenmesinde önemli olan faktörler söz konusudur. 

Mamografisi Fiyatları 2023

Tarama mamografisi meme kanseri şüphesi bulunan ya da risk grubu içerisinde olan hastalarda periyodik olarak çekilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra tarama mamografisinin sonuçlarının değerlendirilmesinde daha önceki mamografi sonuçlarının da değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle tarama mamografisi çektirecek olan hastaların sürekli aynı radyoloji merkezine başvurmaları önerilmektedir. Böylece alınan veriler tutarlı ve yapılacak karşılaştırmalar nitelikli olacaktır.

Tarama mamografisi fiyatları; uygulamada kullanılan cihazın potansiyeline göre değişkenlik göstermektedir. 

Tanı Mamografisi Fiyatları 2023

Tanı mamografisi meme dokusundan herhangi bir şikayet yaşanması üzerine çektirilmektedir. Söz konusu şikayetler kısaca aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

  • Memede ağrı
  • Memede kitle
  • Meme başı akıntısı
  • Meme cildinin deforme olması
  • Koltuk altında beze
  • Koltuk altında ağrı

Memede yaşanan şikayetler üzerine başvurulan tanı mamografisinde oldukça ayrıntılı bir süreç yaşanmaktadır. Memenin yandan ve yukarıdan görüntüsü alınarak şüpheli durumlar tespit edilmektedir. Tanı mamografisinin fiyatlarının belirlenmesinde uzmanın tecrübesi ve cihazın sunduğu teknik imkanlar etkilidir. 

Merkezimizde son teknolojik cihazlarla çekilen dijital mamografi tetkiki sunulan son  teknoloji ,düşük doz radyasyon, deneyimli  ekip ve hekimleri  ile birlikte  değerlendirildiğinde oldukça makül seviyelerdedir.

Echomar görüntüleme merkezimi çalışma saatleri içinde randevu talep edip fiyatlarımızı sorguluyabilirsiniz.

Web sitesinde yer alan içeriklerin tamamı bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi yöntemleri için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
© Copyright 2019 - Bu sitede kullanılan tüm içeriklerin telif hakları
Web Tasarım, Seo, Google Seo, Dijital Sağlık Ajansı, İzmir Web Tasarım
Rahim Filmi